Ολυμπιακός Β'-Παναχαϊκή 4-2: Δεν άντεξε η πατρινή ομάδα

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο, ο Ολυμπιακός Β' επικράτησε με 4-2 της Παναχαϊκής για την 29η αγωνιστική της Superleague 2 στον Νότιο όμιλο.

Κάνοντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κατάφερε να επικρατήσει με 4-2 της Παναχαϊκής για τον Νότιο όμιλο της Superleague 2.

Το ματς ξεκίνησε δυναμικά για τον Ολυμπιακό καθώς μέχρι το πρώτο 6λεπτο είχε βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα δύο φορές (!). Αρχικά ο Σαπουντζής ήταν ο άνθρωπος που άνοιξε το σκορ στο 4' και λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο Αλγκασίμ Μπα επιβεβαίωσε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο ματς αλλά η Παναχαϊκή κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 23ο λεπτό. Τότε ο Λαρέα με κεφαλιά νίκησε τον Στουρνάρα για το 2-1, το οποίο δεν κράτησε για πολύ.

Συγκεκριμένα στο 29', ο Γιώργος Μαρίνος ανέλαβε το φάουλ και με ωραία απευθείας εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κολοβούρη για το 3-1. Έτσι ολοκληρώθηκε και το πρώτο μέρος, με την Παναχαϊκή να μπαίνει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα στο 56' να μειώσει εκ νέου το σκορ σε 3-2 με τον Γιάννη Μπουρλάκη καθώς ο ίδιος νίκησε τον Στουρνάρα με πλασέ και έβαλε ξανά στο ματς την ομάδα του. Ο Μπα θα μπορούσε να βρει και δεύτερο γκολ στο ματς αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι του Κολοβούρη.

Τελικά ο Πινακάς ήταν ο άνθρωπος που ολοκλήρωσε το τελικό αποτέλεσμα με 4-2 για τον Ολυμπιακό με ωραίο πλασέ.

15. Ηρόδοτος -11 (26 ματς)

*Οι Β' Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.