Άγγιξε την ανατροπή επί της Γαλατάσαραϊ με μυθικό, αλλά και μοιραίο Γουόκερ ο Προμηθέας!

Πολύ κοντά σε μια τεράστια ανατροπή επί της Γαλατάσαραϊ έφτασε ο Προμηθέας Πατρών!

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου πραγματοποίησε εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο, επιστρέφοντας από το -15 (54-69) του 34', χάρη στα όργια του Τζόρνταν Γουόκερ (19 πόντους στην 4η περίοδο)! Ωστόσο, στο φινάλε, ο Αμερικανός γκαρντ αστόχησε σε ένα φαινομενικά εύκολο λέι απ ισοφάρισης, με την «τσιμ μπομ» να φεύγει με πολύ δύσκολη νίκη από το «Δ. Τόφαλος» με σκορ 79-75 για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του BCL!

Αυτή ήταν και η δεύτερη ήττα του Προμηθέα φέτος στην Ευρώπη, με τη Γαλατά να βελτιώνει το ρεκόρ της σε 2-1, την ώρα όπου η Νίμπουρκ έχει το απόλυτο των νικών.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Κάμινγκς με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ, με τον Λίβινγκστον να ακολουθεί σε απόδοση με 17 πόντους. Για την ελληνική ομάδα, πέραν του Γουόκερ, ο Ιβούντου έκανε εξαιρετικό παιχνίδι με 17 πόντους και 5 ασίστ.