Νίκη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για τον Παναιτωλικό, 2-1 τον Άρη

Με ένα πολύτιμο «διπλό» έφυγε ο Παναιτωλικός το Σάββατο από το «Κλεάνθης Βικελίδης», καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 σκορ του Άρη, για την 14η αγωνιστική της Super League.

Στο 27ο λεπτό οι Αγρινιώτες κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Κουέστα τράβηξε από το σορτσάκι τον Μοράρ μέσα στην περιοχή, σε μεταξύ τους τετ α τετ και μάλιστα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μάζουρεκ έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία των κίτρινων, σπαταλώντας έτσι μεγάλη ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.
Πάντως ό,τι δεν κατάφερε ο Μάζουρεκ το πέτυχε με κοντινή προβολή ο Μαλής το 63' μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Μοράρ.
Στο 71ο λεπτό η ομάδα του Παντελίδη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τέρμα του Ντιγκινί, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παναιτωλικός πήρε εκ νέου το προβάδισμα με γκολ που προήλθε από απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) του Λουσέρο.