«Αγχωτική» πρόκριση για τον Πανμοβριακό Ριόλου

Ατρόμητος Λάππα-Πανμοβριακός Ριόλου 1-2 (86’ πεν. Χ. Βέρρας / 30’ 35’ Γ. Λιάκος)

Διαιτητής : Μιχαλόπουλος (Τσούρας-Κουτσοχέρας)

«Αγχωτική» πρόκριση σημείωσε ο Πανμοβριακός Ριόλου απέναντι στον «μαχητικό» Ατρόμητο Λάππα, κερδίζοντας με 1-2.

Δύο τέρματα του Γ. Λιάκου είχαν διαμορφώσει το 0-0 από το πρώτο ημίχρονο, ενώ η ομάδα του Ριόλου είχε και δοκάρι στο 20’ λεπτό με τον Αγγελή.

Ο Ατρόμητος παρουσιάστηκε βελτιωμένος στην επανάληψη, είχε δοκάρι στο 50’ λεπτό με τον Αγγελόπουλο και κατάφερε στο 86’ λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χ. Βέρρα να μειώσει σε 1-2, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του αγώνα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Δαλαβούρας, Μπέης, Κ. Βέρρας, Ν. Φραγκούλιας, Κλάιντι (46’ Αγγελόπουλος), Δ. Φραγκούλιας, Δ. Δημόπουλος, Κατσιμπερνάκης, Γκοτσούλιας (60’ Αγ. Βέρρας), Σακαλής (46’ Θ. Βέρρας), Χ. Βέρρας

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ: Ζήγκος (60’ Μπακάλης), Αγγελής, Μπάκας, Παλιάτσας, Σουρανής, Κοκκίνης, Ν.Γ. Νιφορόπουλιος, Γ. Λιάκος (46’ Σπυρόπουλος), Κουλούρης, Αποστολόπουλος (46’ Παπαγεωργακόπουλος), Χριστόπουλος (35’ Παναγάκης)

Πηγη: patragoal.gr