Η Παναχαϊκή συνέτριψε τον Αστέρα Αμαλιάδας με 6-0 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Η Παναχαϊκή συνέτριψε με 6-0 τον Αστέρα Αμαλιάδας.
Στο 14' ο Αργυρόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έσπασε όμορφα την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον αμαρκάριστο Ελευθεριάδη ο οποίος πλάσαρε σωστά για το 1-0!
Στο 25' ο Σιαλμάς έκανε τη σέντρα ο Μπουτσικάκης βρήκε τη μπάλα με το χέρι και ο διαιτητής Βλάχος υπέδειξε την άσπρη βούλα. Εκτέλεσε ο Φωτάκης και 2-0 για τους «κοκκινόμαυρους», που συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς, αφού το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ένα γκολ ακόμα του Ελευθεριάδη στο 36'.
Η Παναχαϊκή πάτησε κι άλλο γκάζι στο β' ημίχρονο. Στο 66' ο Στεργίδης έκανε το 4-0 μετά από ασίστ του Ελευθεριάδη, στο 69' ο Σιαλμάς το 5-0 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 80' και πάλι ο Σιαλμάς.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο Σιαλμάς και πάλι σκοράρει για το 6-0.

Με δύο ασιστ του Ελευθεριάδη Στεργίδης και Σιαλμάς γράφουν το 5-0.

Με γκολ των Ελευθεριάδη στο 14' και με πέναλτι του Φωτάκη η πατρινή ομάδα προηγείται με 2-0 επί του Αστέρα Αμαλιάδας.

Ο Ελευθεριάδης μετά από ωραία ομαδική ενέργεια κάνει το 3-0.

Παναχαϊκή (Σ. Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Βλάχος, Αδαμόπουλος, Γκίνο, Μακρυδημήτρης, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Σιαλμάς.

Αστέρας Αμαλιάδας (Μ.Βλάχος): Τσάμης, Μπουτσικάκης, Αντωνόπουλος, Μπαρδούσης, Νικολακόπουλος, Κλαδάκης, Σταθάτος, Μπουζούρας, Παπουτσής, Γκαντιάγκα.