Παναχαϊκή: Δηλώσεις Οφρυδόπουλου μετά το διπλό στην Πύλο

ανακοίνωση

Λίγο μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα στη Πύλο, ο προπονητής της Παναχαϊκής Σωκράτης Οφρυδόπουλος έκανε την εξής δήλωση:

«Παίξαμε σήμερα ένα από τα δυσκολότερα εκτός έδρας παιχνίδια. Το γνωρίζαμε ότι θα ήταν έτσι και έτσι τελικά εξελίχθηκε.

Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε νωρίς με το Δημήτρη (Σιαλμά) και αυτό το γκολ έκρινε τελικά και το παιχνίδι. Στο Β’ ημίχρονο, αν και από ένα σημείο και μετά παίξαμε με παίκτη παραπάνω, δεν μπορέσαμε να κάνουμε ένα δεύτερο γκολ και να διώξουμε το άγχος.

Λίγο η πίεση για τη νίκη που θα ήταν σημαντική, λίγο η διαφύλαξη του αποτελέσματος έφερε στο τέλος αυτό το 0-1.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας γιατί πάλεψαν από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και νίκησαν. Είναι πάρα πολύ σημαντικό το γεγονός ότι ακόμα και αν δεν βρισκόμαστε στην καλύτερη μας ημέρα μπορούμε να κερδίζουμε. Αυτό κάνουν οι μεγάλες ομάδες.

Βρισκόμαστε στο ¼ του πρωταθλήματος το οποίο έχει ακόμα πολύ δρόμο . Θέλω και πάλι να τονίσω ότι όλα τα παιχνίδια είναι πολύ δύσκολα και έτσι τα αντιμετωπίζουμε.

Από αύριο η σκέψη μας είναι στο επόμενο παιχνίδι.

Εκ μέρους όλου του ποδοσφαιρικού τμήματος θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους φιλάθλους μας που ήρθαν και μας υποστήριξαν και στη Πύλο».