"Περίπατος" του Ολυμπιακού στο Περιστέρι!

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται σε φόρμα και το επιβεβαίωσε και κόντρα στο Περιστέρι για τη 19η αγωνιστική της Basket League, αφού έκανε διπλό με επιβλητική εμφάνιση, παίρνοντας τη νίκη με 85-67.

Μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας και τη σπουδαία νίκη επί της Ζαλγκίρις Κάουνας στη Euroleague, ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός και κόντρα στο Περιστέρι για τη 19η αγωνιστική της Basket League, επικρατώντας άνετα των γηπεδούχων.

Με διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός έκανε και επιμέρους σκορ 22-9 στην τρίτη περίοδο, για να “εκτοξεύσει” περαιτέρω το υπέρ του σκορ και να κάνει… περίπατο στην έδρα του Περιστερίου.

Κορυφαίος του αγώνα ο Πίτερς με 19 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ 13 μέτρησε ο Κάναν και 12 ο Λούντζης, που είχε πολύ καλή απόδοση. Από την άλλη, ξεχώρισε ο Μήτρου Λονγκ με 14 πόντους, ενώ θετικοί ήταν οι Χουγκάζ και Τόμπσον με 10.