Κηφισιά – Αστέρας Τρίπολης 1-3: Πέρασε με τριάρα από την Καισαριανή

Επιβλητικό διπλό για τον Αστέρα Τρίπολης στην Καισαριανή κόντρα στην Κηφισιά με 3-1, για την 12η αγωνιστική της Super League.

Τρομερή αποτελεσματικότητα από το σύνολο του Μίλαν Ράσταβατς το οποίο εκμεταλλεύτηκε κάθε ευκαιρία που της παρουσιάστηκε.

Κυριάρχησε ο Αστέρας Τρίπολης και έφτασε σε μια επιβλητική νίκη.

Στην 8η θέση της βαθμολογίας ο Αστέρας Τρίπολης με 14 βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα των Βορείων Προαστίων έμεινε στην 11η θέση με 8 βαθμούς

Ο Μάντζης άνοιξε το σκορ στο 13′, με τον Κρεσπί να κάνει το 2-0 στο 34′. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους, έχοντας μάλιστα την ευκαιρία να μπουν ξανά στο ματς, ωστόσο η προσπάθεια του Μποτία σταμάτησε στο δοκάρι στο 39′.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τους «Αρκάδες» να συνεχίζουν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μάλιστα στο 73′ ο Αστέρας έκανε τρία τα τέρματα του με τον Τζουκάνοβιτς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο σουτ στη κίνηση, έπειτα από το κόρνερ του Γκος. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Μπιφουμά στο 88ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς (83′ Παρράς), Λάντρ, Μποτία (71′ Ιλίεφ), Μασούρας, Βαφέας, Ιπαλίμπο, Οζέγκοβιτς, Πρίτσας (84′ Μπιφουμά), Αντερέγκεν (71′ Σάντος), Τετέι

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Γκαρσία (87′ Άλβαρες), Ζουκάνοβιτς, Καστάνιο, Χουχούμης, Αλάγκμπε, Γκος (77′ Σουρλής), Καλτσάς (64′ Σίτο), Μουνάφο (86′ Ντιάρα), Ρεγκίς (77′ Ζουγλής), Μάντζης