Με ανατροπή ο Βόλος, 2-1 τον Πανιώνιο

Πραγματοποιώντας μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Βόλος επικράτησε την Κυριακή με 2-1 του Πανιωνίου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, για την 14η αγωνιστική της Super League.

Ο «ιστορικός» άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τέρμα του Εμμανουηλίδη, ωστόσο οι νεοφώτιστοι στη μεγάλη κατηγορία πήραν το τρίποντο χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Μουνίθ (74') και την κεφαλιά του Τσοκάνη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ευαγγέλου, που υπέπεσε στο πέναλτι, με το οποίο ισοφάρισε ο Βόλος, στο 83ο λεπτό αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από το ματς.

Γκολ: 27' Εμμανουηλίδης (Πανιώνιος), 74' Μουνίθ (Βόλος), 87' Tσοκάνης (Βόλος)

Κίτρινες: Οικονομίδης (Βόλος), Μαλέρμπ (Πανιώνιος), Ευαγγέλου (Πανιώνιος), Μουνίθ (Βόλος),

Κόκκινες: 83' Ευαγγέλου (Πανιώνιος)

Βόλος: Μελίσσας, Ντεντάκης, Τσίκα, Δημόπουλος (26' Διαμαντής), Φεράρι, Μαξ, Τσοκάνης, Τόρες, Μουνίθ, Φερνάντο (83'΄Τσαούσης), Μάντζης (90+2' Λύρατζης)

Πανιώνιος: Μαλέρμπ, Λυμπεράκης, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Άρτσε (70' Τσιλούλης), Οικονομίδης, Εμμανουηλίδης, Παπανικολάου (82΄ Μιλόγεβιτς), Αραμπούλι