Champions League: Στους ομίλους Άγιαξ, Μπριζ και Σλάβια Πράγας

Το όνειρο για πρόκριση στους ομίλους του Champions League, έμεινε απατηλό, για τον ΑΠΟΕΛ που ηττήθηκε με 2-0 από την Άγιαξ στο Άμστερνταμ και οι Ολλανδοί πήραν το εισιτήριο για τους ομίλους. Ο Αλβάρες στο 43' άνοιξε το σκορ και ο Τάντιτς στο 80' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Μπριζ σημείωσε 2η νίκη απέναντι στην Λιντς και πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους. Ο Βάνακεν έκανε το 1-0 στο 70', αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Κλάους με πέναλτι. Στο 81' ο Τράνουερ άφησε τους Αυστριακούς με 10 παίκτες και οκτώ λεπτά αργότερα ο Ντενίς διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Τέλος, η Σλάβια Πράγας νίκησε και στον επαναληπτικό των πλέι οφ με 1-0 την Κλουζ και πήρε την πρόκριση για τους ομίλους του Champions League. Ο Μπορίλ στο 66' πέτυχε το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες.