«Κόλλησε» και κινδυνεύει με αποκλεισμό η Αργεντινή

0-0 με το Περού

Η Αργεντινή έμεινε στο 0-0 με το Περού στο «Μπομπονέρα» για τα προκριματικά του Μουντιάλ και υποχώρησε στην 6η θέση της βαθμολογίας στον όμιλο της Λατινικής Αμερικής.

Η ομάδα του Λιονέλ Μέσι απώλεσε τεράστια ευκαιρία να βρεθεί αγκαλιά με την πρόκριση και πλέον θέλει νίκη επί του αδιάφορου Ισημερινού στο εκτός έδρας παιχνίδι για να πλασαριστεί στην πέμπτη θέση και να διεκδικήσει την πρόκριση στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου μέσω μπαράζ.

Σε ό,τι αφορά στην πρόκριση, σε δύσκολη θέση βρίσκεται και η Κολομβία, η οποία… κατάφερε να χάσει 2-1 από την Παραγουάη στην έδρα της, δεχόμενη γκολ στο 89’ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκαν τα ματς Βενεζουέλα-Ουρουγουάη και Βολιβία-Βραζιλία, ενώ η Χιλή επικράτησε 2-1 του Ισημερινού και επί της ουσίας… τσέκαρε την πρόκρισή της.