Ήττα στις καθυστερήσεις για την Παναχαϊκή στην αναμέτρηση με τον Κισσαμικό

Με 1-0

H Παναχαϊκή δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τo πλεονέκτημα της έδρας και να συνεχίσει με νίκη, καθώς με το 1-0 ο Κισσαμικός ήταν αυτός που πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στις καθυστερήσεις. Το τέρμα των Κρητικών σημείωσε ο Σταθάκης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και απώλεσαν ευκαιρίες με τους Μάντζη, Τσικουδάκη. Στο δεύτερο 45λεπτο οι Αχαιοί βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία, επεδίωξαν να «χτυπήσουν» στις αντεπιθέσεις, ενώ ο Στρέζος στο τελευταίο 10λεπτο έκανε ό,τι μπορούσε για να κρατήσει το μηδέν παθητικό με εντυπωσιακές επεμβάσεις. Ωστόσο, δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο και στο 93'. Ο Λώττας εκτέλεσε φάουλ, ο Σελινιωτάκης ανάγκασε τον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής σε νέα απόκρουση και στην επαναφορά ο Σταθάκης βρήκε δίχτυα με προβολή.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του άτυχου φιλάθλου της Παναχαϊκής, Βασίλη Θεοδωρόπουλου.