Α Κατηγορία: Πήρε μεγάλο "διπλό" στις καθυστερήσεις η Αχαϊκή-Παραμένει πρωτοπόρος

ολα τα αποτελεσματα και οι σκόρερ

Με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό «έφυγε» με το διπλό η Αχαϊκή από τον Άγιθο Βασίλειο επικρατώντας επί του Κεραυνού με 2-3 Να σημειωθεί οτι ένα λεπτό πριν η Αχαϊκή πετύχει το νικητήριο τέρμα είχε προηγηθεί ευχκαιρία με δοκάρι των γηπεδούχων από τον Μπερτσιά.
Έτσι οι κιτρινόμαυροι παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας της πρώτης κατηγορίας με τέσσερις βαθμούς διαφορά από τον Ατρόμητο που συνέτριψε με 5-0 τον Απόλλωνα Συνοικισμού.  Σημαντική νίκη για τον Λέοντα Αλισσού με 3-1 επί της Δόξας Παραλίας, ενώ το ματς Εθνικός Σαγεΐκων Πανμοβριακός Ριόλου έληξε ισόπαλο 1-1 . Συνοπτικά τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας:
Ατρόμητος – Απόλλων Συνοικισμού 5-0: Τσάτος 31′ 45′, Μπελεζάκης 37′, Μούτσα 77′, Αναγνώστου 85′
Αρης – Ακράτα 2-1: Σούφης 59′, αυτογκόλ 64′ – Ιωακειμίδης 80′, Λυμπέρης 84′
Θύελλα Πατρών – Πήγασος 2-0: Ιωάννου 44′, Κουνάβης 66′
Λέων – Δόξα Παραλίας 3-1: Λαζανάς 12′, Αλεξόπουλος 20′, Μιχαλόπουλος 54′ – Ασλανίδης 17′.
Διαγόρας – Θύελλα Αιγίου 2-0: Σπανός 32′ 90′
Κεραυνός – Αχαϊκή 2-3: Παπαχριστόπουλος 63′, Ν. Γραμματικόπουλος πέναλτι 83′ – Καρράς 40′, Μεντζελόπουλος 65′. Κόκκινες: Βαλσαμής 88′ – Ντάζος 84′. Δοκάρι: Μπερτσιάς 91′
Εθνικός Σαγεΐκων – Πανμοβριακός 1-1: Μπίσα 35′ – Παπουτσής πέναλτι 68′
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Αναγέννηση Πατρών 2-4: Στούπας 18′ 70′- Τζελέπης πέναλτι 12′, 68′, Τζίφας 42′, Παναγόπουλος 72′