Άρης – ΠΑΟΚ 1-2: Νίκη με ανατροπή για τον «δικέφαλο»

Έπειτα από ένα ματς με μεγάλη ένταση, ο ΠΑΟΚ νίκησε στο «Κλ. Βικελίδης» καθώς με 2 γκολ σε πέντε λεπτά στο δεύτερος μέρος και ανατροπή, επικράτησε του Άρη με 2-1 ξεκινώντας έτσι με το δεξί την διαδικασία των play off.

Πάθος, ένταση, φάσεις, γκολ αυτά συνέθεσαν το σκηνικό στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ στο «Κλ.Βικελίδης»

Εκεί όπου το τελικό σφύριγμα βρήκε μεγάλη νικήτρια την ομάδα του Λουτσέσκου, η οποία αν και βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος χάρη στην γκολάρα του Πάλμα, βρήκε τις απαντήσεις μέσα από ένα τρομερό πεντάλεπτο στην επανάληψη και με… δράστες τους Σβάμπ (68′, πεν) και Ζίβκοβιτς (73′) κατάφερε να επικρατήσει του Άρη με 2-1 παραμένοντας έτσι στο «κυνήγι» του τίτλου.