Αγγλία: «Τρίποντο»... Champions League η Νιουκάστλ, 2-1 τη Νότιγχαμ με πέναλτι στο 93'

Νότιγχαμ και Νιουκάστλ ήθελαν το «τρίποντο» για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία, ωστόσο, στο τέλος αυτοί που πανηγύρισαν ήταν οι φιλοξενούμενοι που έφυγαν με την τεράστια νίκη από το «Σίτι Γκράουντ» με 2-1, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 28ης αγωνιστικής της Premier League.

Ο διεθνής με την Εθνική Σουηδίας, Αλεξάντερ Ίσακ, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων, έβαλε την «υπογραφή» του στο ματς κι έφερε τους «ανθρακωρύχους» ακόμη πιο κοντά στο στόχο τους, που δεν είναι άλλος από την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Η Φόρεστ παρέμεινε στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και συνεχίζει τον αγώνα της για την παραμονή, γνωρίζοντας απόψε την πρώτη εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 9 αγώνες (είχε 4-5-0).