Πρώτη στους «32» του Κυπέλλου η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε το «εισιτήριο» για τους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας μετά την αποψινή της επικράτηση επί της Έβερτον με 3-1 στο «Ολντ Τράφορντ».

Μετά το 2-1 στο «Γκούντισον Παρκ» επί των «εφοπλιστών» για την Premier League, η ομάδα του Τεν Χαγκ νίκησε ξανά, αυτή την φορά στην έδρα της και θα συνεχίσει στη διοργάνωση, με την Έβερτον να ρίχνει, πλέον, όλο το βάρος στο πρωτάθλημα όπου δίνει μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

«Μοιραίος» παίκτης των φιλοξενούμενων ήταν ο Άγγλος αμυντικός, Κόνορ Κόαντι, ο οποίος ισοφάρισε στο 11΄, αλλά στο 52΄ με το αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους», που είχαν προηγηθεί στο 4΄ με τον Βραζιλιάνο, Άντονι.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ράσφορντ με πέναλτι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.