Super League 2: «Τρίποντο» η Καλαμάτα, 2-0 τον Εργοτέλη

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου, η Καλαμάτα έφτασε στη νίκη με σκορ 2-0 επί του Εργοτέλη στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του Β΄ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το πρώτο τέρμα σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο πολύπειρος Μάρκο Μαρκόφσκι, ο οποίος ήταν αποδέκτης φάσης διαρκείας στην περιοχή του Τσέλιου. Το πρώτο σουτ του Φελίπε κόντραρε στα σώματα, το δεύτερο του Παυλίδη απέκρουσε ο Τσέλιος, αλλά το τρίτο από τον Μαρκόφσκι ήταν και το... μοιραίο για τον Εργοτέλη. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήρθε και το 2-0, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Νίκο Αναστασόπουλο, για να «κλειδώσει» τη νίκη για τη «μαύρη θύελλα» που προσπέρασε στη βαθμολογία τον Εργοτέλη.