Ο Πιερικός διέλυσε την Καβάλα με 7-0

Με δύο γκολ του ομογενή Αυστραλού επιθετικού, Απόστολου Σταματελόπουλου μέσα σε δύο λεπτά (25΄πέναλτι - 26΄) κι ένα του Μαρτσάκη στο 89΄ η Ρόδος ήταν η μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι του νησιού με τον Διαγόρα (3-0), διατηρώντας το αήττητο που έχει μετά από 3 αγωνιστικές (δύο νίκες, μία ισοπαλία) στον Β΄ όμιλο της Super League 2.

Παράλληλα, για τους φιλοξενούμενους, η σημερινή ήταν η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά από μία νίκη και μία ισοπαλία.

Τη μοναξιά της κορυφής του Α΄ ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2, μετά από τρεις αγωνιστικές, απολαμβάνει η Βέροια μετά την άνετη επικράτησή της επί του Ολυμπιακού Βόλου με 3-0.

Δύο γκολ για την «βασίλισσα» πέτυχε ο Πασάς (το πρώτο στο 27΄ και το δεύτερο με πέναλτι στο 51΄), ενώ σκόραρε και ο Σκόνδρας στο 56ο λεπτό.
Το σκορ της αγωνιστικής πέτυχε ο Πιερικός ο οποίος διέλυσε με 7-0 την Καβάλα, έχοντας επτά διαφορετικούς σκόρερ!