Super League 2: Στην κορυφή η ΑΕΚ Β΄, 2-0 τον Παναθηναϊκό Β’

Η ΑΕΚ Β΄ ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου της Super League 2. Χάρη σε γκολ του Κοσίδη στο 70ο λεπτό και του Γιούση στις καθυστερήσεις, η Ενωση επικράτησε 2-0 στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης» του Παναθηναϊκού Β΄, διπλασίασε τις νίκες της και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την Κηφισιά.

Στη Ρόδο, δύο γκολ στο πρώτο πεντάλεπτο του β΄ ημιχρόνου διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στην αναμέτρηση του Διαγόρα με τον Λεβαδειακό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κουιρουκίδη, ο Νίκας «απάντησε» για τους Βοιωτούς και το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος. Ο Εργοτέλης πήρε την πρώτη του νίκη επί της Επισκοπής (1-0) με πέναλτι του Κουατένγκ, ενώ χωρίς σκορ ολοκληρώθηκαν οι αγώνες των Χανίων με τον Ηρόδοτο και του Αστέρα Βλαιώτη με τη Ρόδο.