Με αυτογκόλ η ισοπαλία της Μίλαν επι της ΣΠΑΛ

Στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος όπως διαπίστωσαν οι «ροσονέρι»

Μια γνωστή πλέον φράση του Ίβιτσα Όσιμ για την μπάλα πρέπει να θυμήθηκαν άπαντες στη Μίλαν το βράδυ της Τετάρτης 1 Ιουλίου, καθώς το ματς με τη ΣΠΑΛ δεν πήγε όπως θα ήθελαν, καθώς έληξε ισόπαλο 2-2, μάλιστα με αυτογκόλ υπέρ των «ροσονέρι» στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παρά το γεγονός ότι είχε ξανά στη διάθεσή της τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς (μπήκε αλλαγή στο 66'), η ομάδα του Μιλάνου τα βρήκε σκούρα κόντρα σε έναν αντίπαλο που παλεύει για την παραμονή του, όντας πίσω στο σκορ με 2-0 από το ημίχρονο.

Πάντως, αν κοιτάξει κανείς τα στατιστικά, θα διαπιστώσει πως το σύνολο του Στέφανο Πιόλι είχε 39 τελικές προσπάθειες, δημιούργησε 27 ευκαιρίες για γκολ, είχε κατοχή της μπάλας στο 70%, αλλά πήρε έναν βαθμό και αυτόν με πολύ ζόρι.

Πηγή: newsbeast.gr