Οσασούνα-Ρεάλ Μαδρίτης 1-4

Σπουδαία Ρεάλ, πήρε σημαντικό «διπλό» στην Παμπλόνα και αύξησε εκ νέου τη διαφορά της από την Μπαρτσελόνα!

Η «Βασίλισσα» επικράτησε με σκορ 4-1 της Οσασούνα και αύξησε τη διαφορά της στους 6 βαθμούς από την Μπαρτσελόνα, με τους Καταλανούς βέβαια να έχουν ένα ματς λιγότερο καθώς αγωνίζονται το βράδυ της Κυριακής (22:00) στη Σεβίλλη με την Μπέτις.

Η Οσασούνα προηγήθηκε στο 14′ με γκολ του στόπερ Γκαρσία, ωστόσο η κατάσταση είχε αλλάξει άρδην πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ίσκο ισοφάρισε στο 33′ με σουτ από κοντά και ο Σέρχιο Ράμος με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-2 για τη Ρεάλ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν «σφράγισε» τη νίκη! Το 1-3 έγινε με τον Λούκας στο 84′ και το τελικό 1-4 έκανε ο Λούκα Γιόβιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.