Αγγλία: Στα οκτώ γκολ (8-0) σταμάτησε η Σίτι απέναντι στη Γουότφορντ

Άστραψε και βρόντηξε η Μάντσεστερ Σίτι... Μετά την ήττα της από τη Νόριτς η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έβγαλε αντίδραση και αυτό το έκανε με τον πλέον εμφατικό τρόπο.

Πιο συγκεκριμένα η πρωταθλήτρια Αγγλίας σάρωσε με 8-0 (!) τη Γουότφορντ, για την 6η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπερνάντο Σίλβα, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ!

Η Σίτι πάτησε από το πρώτο λεπτό γκάζι και στο 18ο λεπτό ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 5-0.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Νταβίντ Σίλβα άνοιξε το σκορ  για να ακολουθήσει τα τέρματα των Αγουέρο (7' πεν.), Μαχρέζ (12'), Μπερνάρντο Σίλβα (15', 19') και Οταμέντι (18').

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πολίτες» σημείωσαν ακόμη τρία γκολ με τον Μαχρέζ να σκοράρει στο 48', τον Σίλβα να φτάνει στο χατ-τρικ στο 60' πριν ο Ντε Μπρόινε διαμορφώσει το τελικό 8-0 στο 85'΄.