Στο τέλος ο ΠΑΟΚ, 3-2 τον Ατρόμητο

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την τρίτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League και την πρώτη μακριά από την Τούμπα, επικρατώντας 3-2 του Ατρόμητου στο Περιστέρι.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε 2-0 με γκολ από τους Άκπομ (17’) και Μάτος (22’), όμως οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν με ισάριθμα γκολ του Βέλλιου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και στο 53’. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κρέσπο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο 89ο λεπτό ο Βαρέλα σκόραρε με κεφαλιά, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ γκολ μέσω… VAR ακυρώθηκε και για τον Ατρόμητο στην αρχή του αγώνα.

Γκολ: 17' Άκπομ (ΠΑΟΚ), 22' Μάτος (ΠΑΟΚ), 45+1' Βέλλιος (Ατρόμητος), 53' Βέλλιος (Ατρόμητος), 90+2' Κρέσπο (ΠΑΟΚ)