Εύκολη νίκη για την Τότεναμ, 4-0 την Κρίσταλ Πάλας

Καταιγιστική η Τότεναμ, λίγο πριν ταξιδέψει στην Αθήνα για το ματς με τον Ολυμπιακό στο Champions League, διέλυσε με 4-0 την Κρίσταλ Πάλας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League. Η ομάδα του Λονδίνου έπαιξε, κατά διαστήματα, πολύ καλό ποδόσφαιρο και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της, «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν πέτυχε και τα τέσσερα γκολ.

Ο Σον άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, το 2-0 έγινε με αυτογκόλ τους Βαν Άανχολτ (21'), ο Σον εκ νέου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 23ο λεπτό και ο Λαμέλα διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 42'. Ο Μαουρίσιο Ποκετίνο, με το γνωστό σύστημα 4-3-2-1, χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Γιορίς, Οριέ, Αλεντερβάιλνεντ, Βερτόγκεν, Ρόουζ (76' Ντέιβις), Σισοκό, Γουίνκς (67' Ντομπελέ), Λαμέλα, Ερικσεν, Σον και Κέιν (85' Λούκας).