Ισοπαλία για την Παναχαϊκή στο φιλικό με τον Αστέρα Τρίπολης

στην αρκαδική πόλη

Ισόπαλη 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης αναδείχθηκε η Παναχαϊκή στο πρώτο της φιλικό επί Ελληνικού εδάφους.

Οι «κοκκινόμαυροι» που είχαν καλή απόδοση σε μία ακόμα φιλική αναμέτρηση προηγήθηκαν μάλιστα στο 74ο λεπτό με τον Αντωνακόπουλο, αλλά ο Σουπερλιγκάτος, Αστέρας ισοφάρισε στο 88ο λεπτό με τον Τασουλή.

Οι Αρκάδες είχαν και δύο δοκάρια σε μία αναμέτρηση που οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αρκετά πράγματα και συστήματα.

Το φιλμ του αγώνα:

1' Σέντρα για την Παναχαϊκή

9' Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ο Μαυριάς σε θέση τετ-α-τετ θα νικηθεί από τον τερματοφύλακα του Αστέρα!

10’ Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αστέρας είχε δοκάρι!

13' Μεγάλη ευκαιρία! Ο Κοτσώνης έκανε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ αλλά έδιωξε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων πριν η μπάλα περάσει προς την εστία!

23' Εντυπωσιακή απόκρουση του Σούλη σε κεφαλιά του Ιγκλέσιας!

25' Μικρή διακοπή για νερό

46' Atanackovic αντί Σούλη και Coll αντί Βαρσαμίδη οι δύο αλλαγές της ομάδας μας με την έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

63' Μπήκαν στο ματς οι Αντωνακόπουλος, Πατάπης, Βασιλικόπουλος, Πατρώνης Μασούρας και Μουστακόπουλος και βγήκαν οι Παπατόλιος, Μαυριάς, Κοτσώνης, Σταμόπουλος, Μωραίτης και Κυνηγόπουλος.

71' Δοκάρι για τον Αστέρα με σουτ του Borja Fernandez

74' Γκολ για την Παναχαϊκή! Ο Αντωνακόπουλος επωφελείται από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και από κοντά σκοράρει για το 0-1!

88' 1-1 για τον Αστέρα με σκόρερ τον Τασουλή

Η αρχική ενδεκάδα της Παναχαϊκής: Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Κοτσώνης, Τσελεπίδης, Παπατόλιος, Μαυριάς, Σιατραβάνης, Μωραΐτης, Βαρσαμίδης, Κυνηγόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Αντωνακόπουλος, Πατάπης, Βασιλικόπουλος, Πατρώνης Μασούρας και Μουστακόπουλος.

Πηγή: sportin.gr