Καταιγιστικός ο ΠΑΟΚ, 92-61 τη Φρίμπουργκ

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΠΑΟΚ τον εντός έδρας αγώνας του με αντίπαλο τη Φρίμπουργκ για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.
Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Χατζηθεοδώρου συνέτριψε με 92-61 την αντίπαλό της κι έτσι πέτυχε την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της σε Ελλάδα και Ευρώπη, δείχνοντας ότι διάγει περίοδο εξαιρετικής φόρμας.

Ο «Δικέφαλος»... καθάρισε το ματς, ουσιαστικά, από το πρώτο δεκάλεπτο, με την εκτελεστική δεινότητα των παικτών του από τα 6.75 (σ.σ. είχαν 7/10 σε αυτό το διάστημα και 14/28 συνολικά).

Πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ ήταν ο Αθηναίου με 16 πόντους, με τον Κόνιαρη να προσθέτει 12 και τον Τζόουνς και Τέπιτς να έχουν από 10.

Στην αντίπερα όχθη από τους Ελβετούς, ξεχώρισαν οι Τουρέ και Γουάτς με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 32-10, 51-24, 69-37, 92-61
ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Αθηναίου 16 (3), Χρυσικόπουλος 8 (1), Γκάρετ 8, Κόνιαρης 12 (3), Ζάρας 2, Γκος 9 (1), Χάτσερ, Τζόουνς 10 (3), Μαργαρίτης 9 (1), Μορέιρα 8, Τέπιτς 10 (2).

Φρίμπουργκ (Άλεξιτς): Γκραβέ 6, Ζονίν 5 (1), Τ. Γιούρκοβιτς 3 (1), Μαντιάμπα, Στέινμαν 5, Ν. Γιούκοβιτς 2, Μλάντιαν, Ρόμπερσον 2, Τίμπερλεϊκ 3, Τουρέ 15, Γουάτς 13 (1), Γουίλιαμσον 7.