Ιδανικό ξεκίνημα για τον Μαραντόνα στο Μεξικό

Ένα χατ-τρικ του Βινίσιο Ανγκούλο βοήθησε τον Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα, να κάνει το τέλειο ξεκίνημα στο Μεξικό, καθώς ο νέος του σύλλογος, η Ντόραντος, νίκησε με 4-1 την Ταπατσούλα στην Κουλιακάν.

Ο στράικερ από τον Ισημερινό, σκόραρε στο 59ο και στο 61ο λεπτό, πριν ο Αργεντινός Ιμπάρς, μειώσει για τους επισκέπτες δύο λεπτά αργότερα. Όμως ο Ανγκούλο μετέτρεψε σε γκολ ένα πέναλτι, ένα τέταρτο πριν την λήξη του αγώνα, ενώ ο Αλόνσο Εσκομπόθα πρόσθεσε ένα τέταρτο γκολ στο 85ο λεπτό, ολοκληρώνοντας μια τέλεια νύχτα για τον Αργεντινό τεχνικό, κατά την επιστροφή του στο ποδόσφαιρο.

Ο Μαραντόνα, ο οποίος ανέλαβε την ομάδα του Μεξικού, μετά την αποχώρησή του από την Αλ-Φουγιαράχ τον Απρίλιο, είχε προκαλέσει έκπληξη, όταν ανακοίνωσε την απόφασή του να συνεχίσει τη καριέρα του στην δεύτερη κατηγορία του Μεξικού.

Η νίκη αυτή, ήταν η πρώτη της ομάδας στο πρωτάθλημα αυτή τη σεζόν και την έφερε στην 10η θέση ανάμεσα σε 15 ομάδες.